Leszek Bzdyl - tancerz, aktor, choreograf, reżyser, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru Dada von Bzdülöw. W 1990 roku ukończył studia historyczne na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Na zawodowej scenie teatralnej jest aktywny   od 1987 roku:  w latach 1987-1990 był aktorem Wrocławski ego Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego, a w latach 1990-92 występował w Teatrze  Ekspresji Wojciecha Misiury (udział w spektaklach College no 24, Idole perwersji, ZUN, Dantończycy, Umarli potrafią tańczyć).

 

 

Milena Jurczyk – absolwentka Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej w Warszawie. Od wielu lat jest cenionym pedagogiem w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Pracuje również jako sędzia konsultant z zakresu techniki tańca klasycznego, współpracując z wieloma znaczącymi ośrodkami na terenie kraju. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała, kształcąc się m. in. w Argentynie (Stypendium CIOFF), czy odbywając staże w szkołach tańca w Hiszpanii. Pani Milena została odznaczona za specjalny wkład w rozwój szkolnictwa artystycznego w Polsce przez Prezydenta Rzeczypospolitej oraz Ministra Kultury. Od 2001 roku jest właścicielką Studia Tańca TTQ.

 

 

Witold Jurewicz – nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: choreografia), Państwoweego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu (PPSKAK) w Kaliszu i kursów instruktorskich z tańca współczesnego w całym kraju. Założyciel, dyrektor artystyczny i choreograf Teatru Tańca Alter. W latach 1992-2008 dyrektor artystyczny festiwalu Międzynarodowe Prezentacje Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Autor programu nauczania tańca współczesnego i teorii ruchu. Twórca techniki ruchu wykorzystującej punkt podparcia jako podstawę do ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała. Współpracuje z teatrami dramatycznymi w całej Polsce, m.in.: Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem im. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Polskim w Poznaniu, oraz Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy. Bierze udział w licznych projektach tanecznych i teatralnych. Prowadzi warsztaty w kraju i za granicą.

 

Dawid Lorenc - Tancerz, choreograf, instruktor. W 2006 roku ukończył program Training Cycle w słynnej szkole Anny Teresy De Keersmaker Performing Arts Research and Training Studios(PARTS) w Bruksli. Od 1999r. związany z Teatrem Tańca Figiel prowadzonym przez Małgorzatę Lorenc. W latach 2003-06 tancerz Teatru Tańca Alter Witolda Jurewicza. Laureat nagród na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Stypendysta: Ministra Kultury 07`, European Commission 06’-07’, Flemish Community 08’ oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 10`. Był uczestnikiem międzynarodowej wymiany programu danceWEB 10`. Uczestnik wielu festiwali, warsztatów, projektów tanecznych oraz wymian w europie i na świecie. Od 2008 pracuje z grupą Wima Vandekeybusa Ultima Vez z Brukseli. Członek stowarzyszenia Movin Łódź oraz Stowarzyszenia Połczyńskie Innowacje Kulturalne. Instruktor tańca współczesnego i improwizacji na warsztatach w całej Polsce. Współorganizuje Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego w Połczynie Zdroju.

 

Iwona Olszowska -Tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego, świadomości ciała, kontakt improwizacji oraz improwizacji jako performance; Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering.. Kierownik artystyczny Eksperymentalnego Studia Tańca EST w Krakowie. Prowadzi zajęcia w Hurtowni Ruchu , krakowskiej PWST oraz w Bytomiu, na Uniwersytecie rzeszowskim, na kursach instruktorskich i warsztatach tańca w Polsce i za granicą/Ukraina, Anglia, Rosja/. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku, oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz . festiwale tańca w Polsce. /Kontaktu uczyła się od Andrew Harwood, Peter Bingham, Ray Chung, Chris Aiken, Eckhard Muller, Joerg Hassman, Danny Lepkof, Milan Kozanek, Ka Rastler, Steve Bats, Tal Anvi, Jenny Hack, Pilobolus, Bill Young, Daniel Werner, Benno Voorham, Yaniv Mintzer, Itay, Adrian Russi Brała udział w festivalach Kontact impro w Moskwie, Freiburgu, Warszawie, Bremen , Getingen, Washington DC, Dartington College, New York, Finlandii. / Obecnie tworzy choreografie autorskie solowe oraz dla zespołów /min Polskiego Teatru Tańca oraz teatralne /min. dla Teatru Rozmaitości, Teatru Starego, Słowackiego w Krakowie/ Jako tancerka brała udział w projektach międzynarodowych. W kraju tańczy głównie repertuar solowy i projekty. Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugali, Czechach, na Ukrainie, Mołdawii .Otrzymała nagrody za choreografie oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego /ArtsLink w Nowym Jorku/

 

Jacek Owczarek -  Choreograf, tancerz, pedagog tańca, improwizacji i kontakt improwizacji. Od 1996 uczy tańca i kontakt improwizacji na warsztatach ogólnopolskich, międzynarodowych i kursach instruktorskich oraz w PPSKAK w Kaliszu. W latach 1994-2003 zatańczył w kilkunastu spektaklach Teatru Tańca ALTER Witolda Jurewicza. Brał udział w międzynarodowych projektach, współpracował z Teatrem Bretoncaffe w Warszawie oraz przy filmach Michała Tywoniuka i Darii Kopiec. Wiceprezes Fundacji Kino Tańca. Tworzył ruch sceniczny i występował w przedstawieniach teatralnych m.in. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Teatrze Starym w Krakowie, Teatrze Nowym w Łodzi. Od 2007 roku jest wykładowcą na Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2007 roku założył w Łodzi grupę Pracownia Fizyczna. Prezes Stowarzyszenia MOVIN’ ŁÓDŹ

 

Krzysztof Skolimowski- tancerz, pedagog, choreograf, masażysta ajurwedyjski. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego. Dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Wykładowca łódzkiej AHE kierunku taniec i Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Nauczyciel programu NAP (non aggression program) dla Fundacji Art Of Living. Pracuje z licznymi teatrami i placówkami w Polsce i zagranicą.

Zajmuje się tańcem współczesnym, improwizacją, kontakt improwizacją, kung-fu i jogą.
 

 

Igor Podsiadły - Z tańcem współczesnym zetknął się po raz pierwszy będąc członkiem Teatru Tańca Alter, gdzie pracował pod kierunkiem Witolda Jurewicza. Kilkakrotnie brał również udział w projektach artystycznych autorstwa Leszka Bzdyla. W 2004 roku korzystając ze stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczął studia na Akademii Tańca w Rotterdamie. Po ukończeniu studiów nawiązał stałą współpracę z zespołem Club Guy & Roni (Holandia), który jest stałym gościem wielu międzynarodowych festiwali. Pracuje również jako asystent choreografa i nauczyciel tańca w Holandii, Niemczech i na Litwie.