Ankieta ewaluacyjna

W końcu do waszej dyspozycji!

Zapraszamy do wypełniania

i

DZIĘKUJEMY

 

 ankieta-link 

 

 

 

W tej edycji warsztaty zostały podzielone na dwa turnusy:
   -pierwszy od poniedziałku 23 lipca do niedzieli 29 lipca
   -drugi od soboty 28 lipca do piątku 3 sierpnia

Oba turnusy obejmują taką samą ilość godzin zajęć oraz podobny zakres tematyczny. Odróżniają je prowadzący wykładowcy. Turnusy można rezerwować osobno bądź razem, po promocyjnej cenie.

 Plan turnusów 

 

Niewątpliwym atutem naszych spotkań jest doświadczona, profesjonalna kadra. W tym roku po za głównymi dziedzinami tańca współczesnego proponujemy zajęcia ze świadomości ciała oraz tańców charakterystycznych, a także jak co roku jogi, sztuk walki i improwizacji:

Instruktorzy / przedmiot warsztatu:

Leszek Bzdyl / taniec współczesny

Milena Jurczyk / balet/tańce charakterystyczne

Witold Jurewicz / techniki ruchu/coaching gr.D II: ruch na wolnej przestrzeni/plenerze

Dawid Lorenc / taniec współczesny

Iwona Olszowska / świadomość ciała

Jacek Owczarek / kontakt improwizacja/coaching gr.D I : improwizacja 

Igor Podsiadły / taniec współczesny

Krzysztof Skolimowski / joga/sztuki walki

 więcej o wykładowcach

Na tegorocznych warsztatach odbędą się też dwa coachingi improwizacji i ruchu na wolnej przestrzeni/plenerze.

Zapraszamy tancerzy zaawansowanych do wzięcia w nich udziału.

Coaching Improwizacji z Jackiem Owczarkiem

Uczestnicy przez 5 dni  będą badać metody pracy nad spektaklem improwizacji i sposoby improwizacji scenicznej, pod przewodnictwem Jacka Owczarka. Wypracował on w ostatnich latach autorską, innowacyjną metodę pracy nad improwizacją sceniczną, a jego praca doktorska na Akademii Muzycznej dotyczyła sposobów budowania wypowiedzi scenicznej poprzez improwizację. Praca z tancerzami dotyczyć będzie takich zagadnień jak praca z procesem i kanałami zmysłowymi, wypowiedź indywidualna i grupowa, zależność pomiędzy improwizacją ruchową i muzyczną, kompozycja w improwizacji. Tancerze, którzy chcą wziąć udział w coachingu improwizacji proszeni są o dopisanie  tanecznej notki biograficznej oraz przebiegu doświadczenia z improwizacją w formularzu zgłoszeniowym w „uwagach”.

Coaching ruchu na wolnej przestrzeni/plenerze z Witoldem Jurewiczem 

Ruch na wolnej przestrzeni/plenerze będzie coachingiem na temat poruszania się w przestrzeni innej niż sala zajęć. Uczestnicy będą pracowali na bazie techniki tańca współczesnego oraz improwizacji. Podstawą merytoryczną zajęć w dużej mierze będzie anatomia, kinestetyka, fizyka i wytrzymałość oraz adaptacja przestrzeni. Uczestnicy wspólnie z wykładowcą będą poszukiwali nowych sposobów ruchu w różnych okolicznościach przestrzennych, pełnych nowych dźwięków i bodźców. W przypadku złej pogody zajęcia odbywać się będą w obiektach publicznych takich jak np. Centrum Kultury czy Uzdrowisko Połczyn.

 

IX OWTW to nie tylko ciężka praca warsztatowa na sali, to także improwizacje plenerowe odbywające się na terenie uroczego Połczyńskiego parku, na rynku oraz pokaz po warsztatowy przygotowywany przez uczestników coachingu improwizacji. Czekają nas też pokazy filmów tańca przygotowywane przez Fundację Kino Tańca, jam session oraz wykłady i dyskusje instruktorów i teoretyków tańca.

 

Żeby przyjechać na Połczyńskie Warsztaty wcale nie trzeba być tancerzem, przewidziane są cztery grupy, z których każda będzie pracować na odpowiednim dla siebie poziomie. W tym roku już podczas zgłoszenia trzeba będzie zaznaczyć preferowaną grupę.  

Grupy A,B,C - max. 25 os. Grupy DI i DII po max. 15 os.

A – początkująca

to grupa dla osób, które posiadają niewielkie doświadczeni taneczne bądź są miłośnikami tańca i chcieli by miło spędzić czas poznając taniec.

B – średniozaawansowana 

Grupa dla tancerzy posiadających min. 3 letnie doświadczenie taneczne/ regularne uczestniczenie w zajęciach tanecznych oraz od min. 2 lat uczestniczenie w warsztatach.

C – zaawansowana 

To grupa dla osób, które regularnie uczestniczyły w warsztatach z udziałem doświadczonych
pedagogów z kraju i z zagranicy od min. 5 lat;
regularnie uczestniczą w zajęciach z technik tańca współczesnego;
posiadają bardzo dobrą znajomość  tańca współczesnego oraz technik wspomagających;
 mają wysoki poziom świadomości ciała i ruchu;
profesjonalnie podchodzą do pracy podczas warsztatów, koncentrując się na
zdobywaniu wiedzy i doświadczenia;
mają za sobą udział w spektaklach i/lub projektach;

D I - zaawansowana/coachingowa - Turnus I

Coaching Improwizacji z Jackiem Owczarkiem 

D II - zaawansowana/coachingowa - Turnus II

Coaching ruchu na wolnej przestrzeni/plenerze z Witoldem Jurewiczem 

 

 

Nocleg i wyżywienie

Noclegi proponujemy w trzech klasach lekcyjnych w jednej ze szkół, gdzie na sali gimnastycznej odbywają się zajęcia. Trzeba zabrać ze sobą karimaty i śpiwory. Znajduje się tam tez zaplecze sanitarne (prysznice, toalety), ale nie ma kuchni. Cena tych noclegów jest bardzo przystępna.

Wyżywienie oferowane przez organizatora to trzy posiłki dziennie w restauracji „Gordon”, możliwa jest też opcja wyżywienia wegetariańskiego.

 Inne możliwości noclegów i wyżywienia we własnym zakresie, na stronie WWW miasta Połczyn Zdrój: https://www.polczyn-zdroj.pl/content/view/76/